Helciny stranky

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

PPS

Image and video hosting by TinyPic

smahu horoskopy

smahu horoskopy

Image and video hosting by TinyPic

Náladoměr
klikni na příslušnou náladu =)


 

 

   

HEZKÝ DEN
HELČA
VÁS VÍTÁ
NA SVÝCH
STRÁNKÁCH

Image and video hosting by TinyPic

Photo Flipbook Slideshow Maker

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

RADY DO DOMÁCNOSTI

Řezané květiny mohou dlouho vydržet

-Přineseme-li řezané květiny,musíme je nejprve ostrým nožem seříznout,nejlépe pod vodou,aby se do kapilár stonků nedostal vzduch.Odstraníme všechny povadlé a přebytečné listy a necháme květiny odpočinout-až po hlavičky květů je ponoříme do odstáté vody a necháme je tam asi hodinu.Teprve pak je dáme do vázy s vodou.

-Máme li vlastní zahrádku,řežeme květiny pouze  časně ráno,dokud je rosa pak déle vydrží.Nikdy je nenecháváme ležet na slunci

-Téměř všem květinám musíme denně měnit vodu.Výjimku tvoří narcisy a hyacinty,které vylučují slizovitou šťávu,a také gerbery a konvalinky,kterým vyhovuje teplejší voda.

-Když měníme vodu,odřezáváme u květin konce stonků.Nesmíme stonek bramboříku při tom ale  příliš stisknout,hůř by pak sál vodu.U růží odřezávání není nutné,odstraníme však trny.

-Řezané květiny déle vydrží,přidáme-li do vody trochu cukru v množství asi půl lžičky na litr vody.Musíme však brát v úvahu, že ve sladké vodě se rychle množí bakterie a některé květiny,např. konvalinky a bramboříky,ho vůbec nesnášejí.Nemáme-li pro tento účel doma koupený speciální přípravek.můžeme si pomoci také tabletou acylpyrinu nebo špetkou soli.

-Chceme-li,aby se květiny ve váze rychle rozvinuly,zkusíme přidat do vody kapku čpavku.

-Jiřiny a astry řežeme rozkvetlé,ostatní květiny je lépe řezat v poupatech,která jsou však již vybarvená.

-Na životnost květin ve váze mohou mít vliv i jiné věci v blízkosti kytice nebo sama kombinace květin v kytici.Například karafiáty rychle uvadají,jsou-li poblíž zralá jablka.Sousedství jiných květin nesnášejí orchideje,lilie,hrachor vonný nebo žluté primule,proto je nikdy nedáváme do kombinovaných kytic.Produkty ,které do vody vylučují růže,jsou pro jiné květiny jedovaté a urychlují jejich vadnutí.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.