Helciny stranky

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

PPS

Image and video hosting by TinyPic

smahu horoskopy

smahu horoskopy

Image and video hosting by TinyPic

Náladoměr
klikni na příslušnou náladu =)


 

 

   

HEZKÝ DEN
HELČA
VÁS VÍTÁ
NA SVÝCH
STRÁNKÁCH

Image and video hosting by TinyPic

Photo Flipbook Slideshow Maker

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

CHUŤOVKY

Aspikový dort

Ingredience

2 balíčky jemně mleté želatiny Dr Oetker na přípravu aspiků, 1 l nálevu dle chuti, 150 g plátkového sýra, 200 g šunky, 150 g herkulesu (nebo jiného salámu), 500 g vlašského salámu (nebo dle chuti); na ozdobu: paprika, olivy, vajíčka, sterilovaná zelenina ..., majonéza se lžičkou ztužovače nebo pomazánkové máslo

Aspik jsem udělala podle návodu na balíčku. 2 balíčky želatiny Dr Oetker vystačí na 1 litr vody nebo nálevu. Použila jsem nálev z okurek a ten jsem doředila v poměru asi 2:1 vodou. Dochutila jsem si podle potřeby. Trvalo docela dlouho než začala želatina tuhnout.
Mezitím jsem si nachystala kytičky z červené papriky, vajíček a okurek. Po zchladnutí želatiny jsem do dortové formy nalila zhruba 3 mm vrstvu želatiny a nechala ji v ledničce ztuhnout. Na tuto vrstvu jsem naskládala plátky tvrdého sýra a znovu zalila vrstvou želatiny. Na to jsem skládala střídavě stočené ruličky šunky plněné vlašským salátem a ruličky vždy 2 stočených koleček Herkulesu, také plněné salátem, dokola dortové formy jako paprsky. Mezery jsem opět vyplnila vlašákem.

skládejte kolečka salámu asi 3 mm od okraje, aby se ke krajům dostala želatina a obsah po sundání formy nevytékal.
Tuto vrstvu jsem opět zalila slabou vrstvou želatiny a na tu jsem pokládala plátky šunky a opět vrstva želatiny. Konečně jsem vytvořila poslední vrstvu z kytiček podle fantazie a zalila zbytkem želatiny. (Každou kytičku jsem nejdřív zakápla želatinou, aby nevyplavala a teprve, až byly kytky přichycené jsem na ně dolila zbytek).
Druhý den jsem měla dortík krásně zatuhlý, nožem jsem zlehka objela okraje a formu sundala. (Dort jsme krájeli se spodním plechem formy). Asi do poloviny malé skleničky majonézy jsem dala rovnou lžičku smeta-fixu (ztužovač šlehačky) a tou jsem dozdobila okraje dortu.
Někdo dává do formy potravinářskou fólii a vrstvy skládá v opačném pořadí. Druhý den ho vyklopí. Já dělala dort poprvé a nemám s tím zkušenosti, takže první vrstva aspiku mi zůstala trošku přichycená, ale přesto se dort nerozpadl.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.